Home / Uncategorized / בחירת שם דומיין מותאם אישית

בחירת שם דומיין מותאם אישית

אין זה סוד כי בעל שם דומיין מותאם אישית הוא חלק חיוני מאסטרטגיית המיתוג של כל חברה. אמנם יש מספר עצום של תוכניות אירוח הזמינות המציעות דומיינים כמו company.webhost.com שלך, אך המעבר מאחד מאלה פשוט ל- yourcompany.com הוא צעד חשוב.

עם זאת, אסטרטגיית מיתוג הדומיין שלך לא צריכה להסתיים בזה. מיפוי דומיינים מציע הזדמנות למפתחי אתרים ובעלי עסקים מקוונים אפשרות לשפר את קמפיין השיווק שלהם, להגן על המותגים שלהם מפני מתחרים, לקצץ בעלויות ולפתח זרימת עבודה יעילה יותר.

 

מהי מיפוי דומיינים?

מיפוי דומיינים מתייחס לאופן שבו מבקרים באתר שלך מופנים לתחומים ותת-דומיינים שונים ואילו כתובות אתרים יוצגו בדפדפני המבקרים.

כאשר הקמת את העסק המקוון שלך לראשונה, אחד הדברים הראשונים שאתה עושה הוא לרשום שם דומיין לאתר החברה שלך. אך תלוי בעסק, זה יכול להיות חכם יותר לרשום בפועל מספר שמות דומיין. הסיבה לכך היא שתרצה להשכיר את שם הדומיין הראשי שאתה מתכנן להשתמש בו בנוסף לכל TLD הקשורים אליו. בדרך זו, מפקדי סייבר לא יוכלו להחזיק את שם הדומיין שלך כבן ערובה, במיוחד לאחר שגדלתם למותג מבוסס יותר.

לדוגמה, אם אתה רושם את השם yourcompany.com, ייתכן שתרצה גם לרשום yourcompany.net ו- yourcompany.org. אז אתה יכול להגדיר כתובת אתר להפניה מחדש כך שמבקרים בשני האתרים האחרונים יופנו אל yourcompany.com. עם זאת, עם הפניית דומיינים, מבקרים באתר yourcompany.net ו- yourcompany.org יופנו אל yourcompany.com, כלומר כתובת ה- URL בדפדפן שלהם תופיע כ- yourcompany.com לא משנה מה הקלידו.

במיפוי דומיינים זה לא המקרה. מבקר באתר yourcompany.net עדיין יראה את כתובת ה- URL בדפדפן שלו, גם אם התוכן מתארח בפועל ב- yourcompany.com.

 

היתרונות של מיפוי דומיינים

למרות שמיפוי תחומים עשוי להיראות מעט אזוטרי ומורכב בהתחלה, הוא משרת מספר מטרות ומציע יתרונות רבים:

מיפוי אתרי משנה לדומיינים המותאמים אישית שלך: לאחר שתגדיר את הדומיינים שלך, תצטרך לקשר אותם דרך וורדפרס. לשם כך, פשוט התחבר ונווט אל אתרים -> הוסף חדש. לאחר שתקצה להם תת-דומיין או שם תיקיית משנה, תוכל ללחוץ על ערוך ולהוסיף את הדומיין המותאם אישית שלך. ואז פשוט לחץ על שמור שינויים, ואז אתה יכול להתחיל.

מיפוי אתרי משנה לדומיינים המותאמים אישית שלך: לאחר שתגדיר את הדומיינים שלך, תצטרך לקשר אותם דרך וורדפרס. לשם כך, פשוט התחבר ונווט אל אתרים -> הוסף חדש. לאחר שתקצה להם שם תת-דומיין או ספריה משנה, תוכלו ללחוץ על עריכה ולהוסיף את הדומיין המותאם אישית שלכם. ואז פשוט לחץ על שמור שינויים, ואתה טוב ללכת.
שימו לב כי מיפוי דומיינים אינו הכרחי להעברת שם דומיין. כשאתה ממפה תחום, אתה פשוט אומר לדומיין שלך היכן הוא יכול למצוא את האתר שלך באינטרנט באמצעות עדכון שרתי השמות שלך. כשאתה משנה את שמך, זה משפיע רק על המקום בו נפתר הדומיין.

1. הפוך את כתובות האתר לקלות יותר להיזכר
תאר לעצמך שרשת המסעדות שלך, לארי'ס צהריים, פשוט פתחה רשת חדשה ברחוב 116 בניו יורק. האינסטינקט הראשון שלך יכול להיות להפנות לקוחות אל larryslunches.com/116thstnyc, אך התחום הזה קצת ארוך וקשה לזכור. במקום זאת, ייתכן שתרצה לרשום את הדומיין larrys116th.com ללקוחות עבור אותה חנות ספציפית.

באמצעות מיפוי דומיינים, תוכל להציג את התוכן מהדומיין הראשי שלך, larryslunches.com, ובכל זאת המבקרים שלך יראו את larrys116th.com. זה מקל על מיתוג האתרים שלך מבלי לנהל כמה אתרים שונים.

2. שפר את קריירת הפיתוח שלך באינטרנט
אם אתה מפתח אתרים בעצמך אך לא מכיר היטב את מיפוי הדומיינים, כדאי שתשתנה זאת.

אחת הדרכים הקלות ביותר היא להסתכל על תוכניות פיתוח מקוון שאפשר לקחת כדי לקרוא תיעוד כדי להדביק את האופן בו מיפוי תחום יכול לעזור במאמציהם וכיצד ליישם זאת. תוכניות מסוג זה יכולות להיות מקיפות יותר מקורסים באוניברסיטאות ולהציע שיעור הצלחה מרשים של 88% עבור מי שמסיים את התוכניות בהצלחה.

3. הגן על המותג שלך מהמתחרים
זכרו, מומלץ לרכוש כמה תחומים קשורים שונים בציפייה למתחרים שיחטפו אותם מכם. בחירת שמות הדומיין הנכונים חיונית לשמירה על המותג שלך.

לדוגמה, ארוחות הצהריים של לארי אולי ירצו לתפוס גם larrysnyclunches.com ו- larrysfamouslunches.com. עם זאת, פשוט להשאיר את התחומים האלה חונים זה יכול להיות קצת בזבוז, וניהול תחומים מרובים יכול להיות כאב בפני עצמו.

אך באמצעות מיפוי דומיינים, אתה יכול לנהל את התחומים האלה באותה קלות כאילו היו האתר הראשי שלך, כך שאתה כבר לא צריך להשאיר אותם ריקים.

4. חסוך זמן והוצאות פיתוח נמוכות יותר
פיתוח אינו זול, והזמן הוא כסף. אמנם עלויות התחזוקה של אתר כבר גבוהות מספיק, אך הוספת בתחומים נפרדים יכולה לפעמים לשבור את הבנק בגלל המורכבות המוגברת של ניהול כל כך הרבה חלקים נעים שונים.

מיפוי דומיינים יכול להוזיל הוצאות ולחסוך זמן על ידי שמירה על הכל מסודר ובמקום אחד. על ידי ניהול הכל מהתקנת וורדפרס יחידה, לדוגמה, אתה יכול לדחוף עדכונים לכל תת-הדומיינים שלך בבת אחת, לחסוך ממך את הטדיום לעבור בכל תחום ולעשות את אותם עדכונים.

5. נהל אתרי לקוחות ממקום אחד
אם אתה מפתח עצמאי או מנהל סוכנות, שימוש במיפוי תחום עבור חלק מאתרי הלקוחות שלך יכול לחסוך לך זמן גם כן. לדוגמה, אם מספר לקוחות רוצים בלוגים ואתם משתמשים באותה תשתית עבורם, תוכלו בקלות לדחוף עדכונים ושינויים לכולם בו זמנית. בקיצור, מיפוי דומיינים יכול להפוך את תחזוקת האתרים להרבה יותר קלה ומהירה.

כיצד ליישם מיפוי תחום

אם אתה נמכר על היתרונות של מיפוי דומיינים, הנה תחילה מהירה לצעדים שתצטרך לנקוט כדי להתחיל:

בחר רשם דומיינים: הרשם האידיאלי שתבחר צריך לכלול מספר תכונות חשובות, כולל אירוח הולם לשמירה על ידידותי למבקרים באתר שלך, הסמכת SSL כדי להבטיח אבטחה, תמיכת לקוחות 24/7, חבילות מקיפות שמאפשרות להפעיל את האינטרנט שלך בקלות. עֵסֶק.
רשום את הדומיינים שאתה מעוניין בהם: אלה יכולים להיות איות שגוי של דומיינים (הידוע גם בשם typosquatting), כמו youcompany.com, yourcmpany.com וכו ', או דומיינים קשורים כמו yournewproduct.com, yournewlocation.com וכו'. מה שלא תחליט כדי ללכת איתו, יהיה עליך לרשום אותו לפני שתוכל להתחיל.
התקן וורדפרס רב אתרי: וורדפרס היא אחת הדרכים הקלות לפיתוח אתרים, וזה נכון גם לגבי אתרים ממופים דומיינים. בנוסף, בהתחשב באתרי וורדפרס המהווים יותר משליש מכלל האינטרנט, אינך יכול לטעות ב- CMS המפורסם. כל שעליך לעשות הוא להתקין את וורדפרס, ולאחר שתתקין אותו, פתח את wp-config.php והוסף הגדר ('WP_ALLOW_MULTISITE', נכון) מעל / *.
הגדר את הגדרות ה- DNS שלך: לאחר מכן תצטרך להפנות את כל שרתי השמות שלך לחשבון האירוח שלך. עד שינויים אלה יכולים להימשך עד 72 שעות.
הוסף דומיינים לתוכנית האירוח שלך: מפלטפורמת האירוח שלך, יהיה עליך לקשר את הדומיינים המותאמים אישית שלך. בדרך כלל תוכלו לעשות זאת מה- cPanel שלכם.
מיפוי אתרי משנה לדומיינים המותאמים אישית שלך: לאחר שתגדיר את הדומיינים שלך, תצטרך לקשר אותם דרך וורדפרס. לשם כך, פשוט התחבר ונווט אל אתרים -> הוסף חדש. לאחר שתקצה להם תת-דומיין או שם תיקיית משנה, תוכל ללחוץ על ערוך ולהוסיף את הדומיין המותאם אישית שלך. ואז פשוט לחץ על שמור שינויים, ואז אתה יכול להתחיל.
שימו לב כי מיפוי דומיינים אינו הכרחי לצורך העברת שם דומיין. כאשר אתה ממפה דומיין, אתה פשוט אומר לדומיין שלך היכן הוא יכול למצוא את האתר שלך באינטרנט באמצעות עדכון שרתי השמות שלך. כשאתה משנה את שמך, זה משפיע רק על מיקום הדומיין.

בשורה התחתונה

מיפוי דומיינים אינו הכרחי עבור כל האתרים, אך עדיין יכול להיות חוסך זמן גדול. על ידי שימוש נכון בו, תוכלו לשפר במידה ניכרת את מעמדו של העסק המקוון שלכם על ידי חיסכון בזמן ובכסף, הקלה על ניהול אתרים ושיפור מיתוג האתרים שלכם.

מאת נחלה דייוויס
נחלה דייויס היא מפתחת תוכנה וכותבת טק. לפני שהקדישה את עבודתה במשרה מלאה לכתיבה טכנית, היא הצליחה – בין השאר דברים מסקרנים – לשמש כמתכנתת ראשית בארגון מיתוג חוויתי בע"מ, שבין לקוחותיה נמנים סמסונג, טיים וורנר, נטפליקס וסוני.

מקור המאמר

Finding Your Way With Domain Mapping

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Top